Hoorn in mineur na bezoek Waagtoren 4
Vooraf was Nico, onze teamcaptain, enigszins bevreesd voor de kracht van de JPCoenclub, beter bekend als CaïssaEenhoorn 5, maar dat viel achteraf reuze mee. Tegen achten arriveerden wij in de Huesmolen, maar er stond nog niets klaar en het NHSB wedstrijdformulier van CE5 was nog blanco. Na een kwartiertje wachten gingen wij maar de speelzaal in, waar de teamleider van CE5 nog druk doende was om spelers te ronselen voor zijn team. Het wedstrijdformulier was nog steeds blanco. Het bleek dat de geplaagde teamleider 3 spelers af had moeten staan aan CE4 die in Alkmaar tegen ons 3e zouden strijden en hij had nog maar 2 eigen spelers over. Toen werd onder toeziend oog van voorzitter Fred Avis het wedstrijdformulier ingevuld met de aansporing om vooral geen fouten te maken. Tegen 20.30 uur ving de wedstrijd aan, na een inleidend praatje van Fred, waarin mijn aanwezigheid werd benadrukt in combinatie met het nauwkeurig invullen van het wedstrijdformulier. Ik was mij van geen kwaad bewust.
Nu zijn afzeggingen een plaag waar ook onze verenging af en toe mee te kampen heeft maar totaal 9 invallers voor CE4 & 5 is toch wel extreem. Wij wijten het maar aan kinderziektes bij deze gloednieuwe Hoornsche Combinatie.
Op bord 1 mocht Ruud Nieuwenhuis, onze meest gretige speler, het proberen tegen Hans de Vries. Het werd een positioneel potje waar Ruud veel tijd in investeerde, maar de gehoopte doorbraak bleef uit. Na de tijdcontrole ging het mis, Ruud bleef zoeken en uiteindelijk werd de druk van de klok en de taai volhoudende tegenstander hem fataal. Met nog 3 seconden op de klok bood hij remise aan (!) en de tegenstander beantwoordde dit dwaze voorstel met een schaakje. Exit Ruud.
Ik mocht het op bord 2 opnemen tegen de geplaagde teamleider Gerard Groot en de partij ging gelijk op tot zet 19. Met een simpele combinatie won ik een kwaliteit en vlocht een paar dreigingen in de stelling. De tegenstander ruilde nog een Toren voor Loper en 2 pionnen. Daardoor kon ik binnenvallen op de 2e rij en 4 zetten later was het ondekbaar mat.
Egbert speelde op bord 3 tegen Henk Sijm een degelijke pot met wit, bouwde druk op tegen een achtergebleven pion op c6 en nadat zwart zijn Koning op f8 zette viel Egbert vrolijk met zijn Dame binnen op h8. Even later gaf de tegenstander op omdat er geen eer meer aan te behalen was.
Aart Kögeler op bord 4 speelde tegen Jeroen Naastepad en moest het van het eindspel hebben, waarin hij een paar pionnen veroverde en toen promotie niet te verijdelen was gaf de tegenstander op. Aart was er toch niet zo tevreden over, want vroeger, toen hij nog 2e Klasse Landelijk speelde, was het niveau toch veel hoger. Op de vraag hoe recent dit was, die 2e klasse, bleek dat 30 jaar terug geweest te zijn, in Middelburg. Onze gelaatsuitdrukkingen spraken boekdelen, maar gelukkig was het donker in de auto.
Johan speelde op bord 5 tegen 2e vaste speler Frank Tieken en belandde in een vrijwel gelijke stand met Lopers van ongelijke kleur, maar wist de pot toch nog te winnen. Helaas is de notatie niet helemaal correct, maar de punten tellen.
Onze 2e nul kwam op het conto van Ger Lemmen die tegen Lex Griffioen een prachtige stand om zeep hielp. Ger zijn notatie is al berucht maar na zet 27 zie ik alleen maar K’s, D’s en P’s staan. Gelukkig konden wij de laatste 10 minuten aanschouwen en waarom Ger niet een keer remise aanbood is mij een raadsel. De klok tikte de minuten weg en met de bril ferm op het puntje van de neus ging het langzaam mis. Pion weg, even later Paard foetsie en 3 zetten later was het mat. Gelukkig kregen wij net een biertje van Egbert die zijn verjaardag vierde met een uitwedstrijd. Het biertje vergoedde het leed dat Ger aanrichtte.
Onze enige invaller was John Leek die op bord 7 tegen Ben Zuurveld een spelletje op het bord zette met tegengestelde rokades. John was toch iets slagvaardiger, veroverde een stuk, de pionnen voor de vijandelijke Koning werden opgeruimd en toen op zet 42 er nog een Toren afging was het welletjes. John vroeg zich nog wel af of zijn invalbeurt genade kan vinden in de ogen van de getergde doch strikte wedstrijdleider van de NHSB. Wij wachten in angstige spanning af.
Nico heeft mij een bestandje gestuurd met zijn partij, maar helaas kan ik het (nog) niet openen, hij won in elk geval op bord 8 en bracht daarmee de stand op 2-6 in ons voordeel.
